Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Zespół stolika prowadzącego

Ręcznie przesuwany zespół stolika prowadzącego wykonany z aluminium oraz stali nierdzewnej. Wykonanie antykorozyjne. Umożliwia ruch liniowy z małym oporem tarcia. zakres regulacji 70 mm (możliwe inne warianty). Urządzenia tego typu są szeroko stosowane w maszynach produkcyjnych.

czytaj całość »
Celduc - rozwiązania SSR dla transportu szynowego

Komponenty dla przemysłu kolejowego muszą zapewnić bezpieczną i niezawodną pracę w każdych, również ekstremalnych warunkach. Duże wahania temperatury (lato-zima), wibracje, wstrząsy, zakłócenia elektromagnetyczne oraz wydłużona żywotność to cechy które musi spełnić każdy przekaźnik, stycznik bądź regulator półprzewodnikowy SSR będący częścią układu trakcyjnego bądź ogrzewania-klimatyzacji w pociągach i tramwajach. Liderem w produkcji SSR do branży kolejowej jest francuska firma CELDUC, która od 50 lat specjalizuje się projektowaniu i produkcji rozwiązań półprzewodnikowych.

czytaj całość »
Tigbrush - znakowanie na powierzchni stali

Do czego jeszcze możemy wykorzystać urządzenie TIGBrush? Oczywiście do znakowania (nanoszenia nadruków) na wyczyszczoną powierzchnię ze stali nierdzewnej.

Cały proces polega na wydrukowaniu na folii naszego logo bądź dowolnego innego znaku słowno-graficznego i następnie nalepieniu takiej foli z nadrukiem na powierzchnię ze stali. Następnie, stosując maszynę Tigbrush wraz ze specjalną głowicą rozpoczynamy znakowanie. Po skończeniu pracy mamy efekt taki jak na poniższym filmie czyli trwały nadruk.

czytaj całość »
Nowe falowniki Teco S510

Koncern TECO wprowadził do oferty nową rodzinę przetwornic częstotliwości serii S510. Nowe falowniki są najmniejszymi falownikami w ofercie producenta, posiadają wąską obudowę tzw. typu książkowego i dostępne są o mocach od 0,4kW do 3,7kW. W standardzie posiadają wbudowany system SAFE TORQUE OFF (STO).

czytaj całość »
Maszyna do automatycznego czyszczenia i pasywacji spoin na rurach

Maszyna służy do samoczynnego (automatycznego) czyszczenia i pasywacji spoin wykonanych na rurach. Działanie maszyny umożliwia czyszczenie różnych rodzajów rur i spoin, a działanie operatora opiera się tylko na wkładaniu rur i wyborze odpowiedniego programu czyszczenia. Wydajność maszyny wynosi ponad 6000 elementów na miesiąc, dzięki czemu znacząco przyśpiesza cały proces czyszczenia, polerowania i pasywacji.

czytaj całość »
Technika 87Hz w układach napędowych - silnik asynchroniczny, przetwornica częstotliwości (falownik)

W klasycznym układzie przetwornica częstotliwości (falownik) i silnik asynchroniczny -> przetwornica zmienia częstotliwość wyjściową i napięcie utrzymując ich stały stosunek w zakresie regulacji 0-50Hz U/f=const. Efektem tego jest stały moment obrotowy silnika. W momencie osiągnięcia częstotliwości znamionowej 50Hz, napięcie osiąga również wartość znamionową 400VAC lub 230VAC. Jest to też napięcie maksymalne sieci zasilającej.

czytaj całość »
Regulatory SSR DC prądu stałego

Przekaźniki te są przeznaczone do przełączania obciążeń prądu stałego, np. zaworów elektromagnetycznych, hamulców, diod LED, silników (w szczególnych warunkach mogą być zasilane z sieci prądu przemiennego).

Celduc® relais oferuje na przykład pełną gamę przekaźników półprzewodnikowych DC do 1700Vdc, 0 do 150A.

czytaj całość »
Regulatory SSR - rodzaje sterowań

Regulatory SSR (mocy, napięcia, prądu, prędkości, oświetlenia) sterowanie „grupowe” vs „fazowe” a może „burts”?

Zastanawiasz się teraz, jak wybrać tryb najbardziej odpowiedni dla Twojej aplikacji? W tym artykule porównujemy te 3 tryby regulacji. Pomoże to lepiej zrozumieć ich zasadę działania, zalety i typowe zastosowania.

czytaj całość »
Czyszczenie suchym lodem - produkcja słodyczy

Produkcja słodyczy to branża, w której czystość maszyn ma kluczowe znaczenie. Maszyny do produkcji słodyczy - jak np. cukierków, czekolady - mają kontakt z pyłem, cukrem, olejami, resztkami czekolady itd. Wszystkie te składniki są trudne i czasochłonne podczas tradycyjnego czyszczenia maszyn.

Natomiast przy wykorzystaniu maszyn do czyszczenia suchym lodem cały proces czyszczenia maszyn ulega skróceniu, czyszczenie jest dokładniejsze, szybsze i wygodniejsze. Poniżej prezentujemy czyszczenie suchym lodem (maszyną ICS IC-310) dwóch linii: maszyny do produkcji cukierków oraz linii produkującej czekoladę.

czytaj całość »
Przemysł tekstylny - czyszczenie krosna tkackiego suchym lodem

Krosno tkackie w przemyśle tekstylnym to maszyna która z racji swojego działania wytwarza duże zapylenie fragmentami tkackimi, a jego konstrukcja ma problemy z klejem, krochmalem i kwasami - które wraz z zapyleniem przykleją się do maszyny.  Ręczne czyszczenie krosna jest trudne i czasochłonne. Dlatego rozwiązaniem dla takiej maszyny będzie czyszczenie suchym lodem.

czytaj całość »
Tigbrush – przegląd modeli

Tigbrush to światowy lider w zakresie technologii czyszczenia zabrudzeń termicznych po procesie spawania. Opracowując metody elektrochemicznego czyszczenia (trawienia) i pasywacji stali nierdzewnej, zaprojektowano modele urządzeń, które charakteryzują się szybkim i dokładnym czyszczeniem, są bezpieczne dla użytkownika i zapewniają odtworzenie warstwy pasywnej zgodnie z międzynarodowymi normami: ASTM A967-05 &ASTM B912-02.

Poniżej przedstawiamy wszystkie modele urządzeń, jakie były produkowane pod marką Tigbrush.

czytaj całość »
Czyszczenie suchym lodem – gdzie może być zastosowane?

Maszyny do czyszczenia suchym lodem (CO2) znajdują zastosowanie w wielu branżach i aplikacjach. Sam proces czyszczenia może odbywać się bez demontażu elementów przeznaczonych do czyszczenia, gdyż nie ma tutaj zagrożenia pożarowego lub elektrycznego. Ponadto EPA (amerykańska Agencja Ochrony Środowiska) zaleca czyszczenie suchym lodem, jako alternatywę dla stosowania rozpuszczalników.

czytaj całość »
Filmy pokazujące pracę urządzeń Tigbrush

Tigbrush to jedno z najszybszych i najdokładniejszych urządzeń do czyszczenia i pasywacji stali nierdzewnej. Aby zobaczyć, jak działa w praktyce – poniżej w artykule znajdują się filmy prezentujące sposób działania oraz szybkość tych urządzeń.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium