Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Czyszczenie suchym lodem - produkcja słodyczy

Produkcja słodyczy to branża, w której czystość maszyn ma kluczowe znaczenie. Maszyny do produkcji słodyczy - jak np. cukierków, czekolady - mają kontakt z pyłem, cukrem, olejami, resztkami czekolady itd. Wszystkie te składniki są trudne i czasochłonne podczas tradycyjnego czyszczenia maszyn.

Natomiast przy wykorzystaniu maszyn do czyszczenia suchym lodem cały proces czyszczenia maszyn ulega skróceniu, czyszczenie jest dokładniejsze, szybsze i wygodniejsze. Poniżej prezentujemy czyszczenie suchym lodem (maszyną ICS IC-310) dwóch linii: maszyny do produkcji cukierków oraz linii produkującej czekoladę.

czytaj całość »
Przemysł tekstylny - czyszczenie krosna tkackiego suchym lodem

Krosno tkackie w przemyśle tekstylnym to maszyna która z racji swojego działania wytwarza duże zapylenie fragmentami tkackimi, a jego konstrukcja ma problemy z klejem, krochmalem i kwasami - które wraz z zapyleniem przykleją się do maszyny.  Ręczne czyszczenie krosna jest trudne i czasochłonne. Dlatego rozwiązaniem dla takiej maszyny będzie czyszczenie suchym lodem.

czytaj całość »
Czyszczenie suchym lodem – gdzie może być zastosowane?

Maszyny do czyszczenia suchym lodem (CO2) znajdują zastosowanie w wielu branżach i aplikacjach. Sam proces czyszczenia może odbywać się bez demontażu elementów przeznaczonych do czyszczenia, gdyż nie ma tutaj zagrożenia pożarowego lub elektrycznego. Ponadto EPA (amerykańska Agencja Ochrony Środowiska) zaleca czyszczenie suchym lodem, jako alternatywę dla stosowania rozpuszczalników.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium