Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Tigbrush - urządzenia do czyszczenia i pasywacji spoin
Urządzenia Tigbrush do czyszczenia i pasywacji spoin

Firma Ensitech opracowała i wprowadziła na rynek urządzenia o nazwie Tigbrush. Są to urządzenia, które wykorzystując metodę elektrochemiczną służą do trawienia, czyszczenia, pasywacji i polerowania spoin spawalniczych oraz powierzchni ze stali nierdzewnej.

Jak działają urządzenia Tigbrush?

Mówiąc skrótowo, każde urządzenie tigbrush składa się z jednostki bazowej wraz z podłączonym do niej specjalnym uchwytem zakończonym pędzlem z włókna węglowego. Urządzenie generuje odpowiednio modulowany prąd o dużym amperażu (ale jednocześnie o bezpiecznym dla użytkownika napięciu 18,5V AC), który podawany jest na pędzel w uchwycie operatora. Pochodną prądu jest również wytworzenie się na włóknach pędzla wysokiej temperatury.

Operator obsługujący urządzenie tigbrush moczy pędzel urządzenia w specjalnym płynie - elektrolicie, a następnie przykłada uchwyt z pędzlem do czyszczonej powierzchni. Na skutek przyłożenia i kontaktu namoczonego w elektrolicie pędzla z powierzchnią stali nierdzewnej, a także płynącego przez pędzel prądu i wytworzonej punktowo temperatury – następuje proces elektrolizy chemicznej. Tak rozpoczyna się trawienie tlenków (zabrudzeń termicznych po procesie spawania) oraz jednoczenie tworzy się warstwa pasywna (tlenek chromu), która zabezpiecza wyczyszczoną powierzchnie przed powietrzem i czynnikami zewnętrznymi.

Jakie jeszcze funkcje posiadają urządzenia Tigbrush?

Urządzenia Tigbrush umożliwiają przygotowanie i obróbkę stali nierdzewnej/kwasoodpornej poprzez:

  1. Wyczyszczenie zabrudzeń termicznych powstałych po spawaniu (czyszczenie spoin spawalniczych).
  2. Wyczyszczenie i wypolerowanie powierzchni ze stali nierdzewnych/kwasoodpornych
  3. Pasywację stali – każde czyszczenie wykonuje jednocześnie pasywację stali – dzięki czemu jest ona zabezpieczona i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.
  4. Znakowanie i grawerowanie – dodatkowa funkcja urządzenia umożliwiająca znakowanie (trwały znak – graficzny lub tekstowy) bądź wygrawerowanie dowolnego elementu /znaku na głębokość do 0,3mm

Wszystkie powyższe funkcje są realizowane za pomocą urządzenia tigbrush, który dostępny jest w 3 wersjach:

  • TIG Brush TBE-440
  • TIG Brush TBE-550
  • TIG Brush TBE-700

Powyższe modele różnią się głównie mocą – co przekłada się na szybkość działania.

Są to jedne z najszybszych urządzeń na świecie, charakteryzujące się najwyższą jakością, łatwości obsługi, najszybszym działaniem i najlepszym efektem czyszczenia i pasywacji. Charakteryzują się również długim okresem bezawaryjnej pracy.

Zalety stosowania urządzeń Tigbrush

Zalety zastosowania urządzeń TIG Brush to m.in. oszczędność czasu poprzez przyśpieszenie procesu czyszczenia stali nierdzewnych i zabrudzeń termicznych na spoinach, pasywacja i zabezpieczanie powierzchni stali, kompaktowe urządzenie umożliwiające pracę w „terenie”.

Odpowiednie płyny stosowane z urządzeniami TIG Brush zapewniają pasywację zgodnie z międzynarodowymi standardami i normami.

Odpowiednie płyny stosowane z urządzeniami TigBrush są bezpieczne dla środowiska,ludzi i urządzeń (dostępne są płyny bezpieczne, płyny biodegradalne np. dla branż spożywczych/farmaceutycznych, płyny o PH neutralnym, płyny do trudnych i ciężkich zastosowań itd).

 

KONTAKT:

Aby uzyskać więcej informacji o produktach Tigbrush, należy skontaktować się z obsługą naszego sklepu:  tel. 695 131 180 , email: sklep@indastra.pl

Istnieje możliwość prezentacji urządzeń w siedzibie Klienta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium